Aktualności


Komisy samochodowe - jak nie dać się oszukać?


1. Kupuj w autoryzowanych komisach

2. Przeczytaj opinie o komisie

3. Sprawdź auto przed zakupem

4. I najważniesze… zaufaj specjalistom!

14.02.2017 11:33

Komisy samochodowe - jak nie dać się oszukać?


1. Kupuj w autoryzowanych komisach


Jednym z najlepszych rozwiązań w przypadku kupowania używanego samochodu jest skorzystanie z oferty autoryzowanych komisów. Autoryzowane komisy współpracują z markami samochodów (np. Citroen, Toyota, BMW), które dbają o wysoką jakość samochodów oraz rzetelność udzielanych informacji na temat stanu technicznego sprzedawanych aut.

W autoryzowanych komisach kupimy auto za nieco wyższą cenę niż w przypadku zakupu od indywidualnego sprzedawcy, ale za to Kupujący dostanie kilkumiesięczną gwarancję oraz w większości przypadków dostęp do książki serwisowej samochodu.

2. Przeczytaj opinie o komisie


Warto korzystać z komisów o ugruntowanej pozycji na rynku, którym zależy na zadowoleniu i zaufaniu Klientów. Komisy działające na rynku od wielu lat troszczą się o wysoką jakość swoich usług, dobre referencje oraz pozyskowanie Klientów z polecenia. Polecamy kupować w Komisach z długoletnim stażem, a przed zakupem sprawdzić w Internecie, jaką cieszy się opinią.

3. Sprawdź auto przed zakupem


Pamiętajmy, że przed zakupem każdy używany samochód należy bardzo dokładnie sprawdzić. Zatajanie usterek technicznych jest niestety praktyką powszechną, także wśród niektórych komisów samochodowych.

Gdy sprzedawca zapewnia, że samochód jest w idealnym stanie, to powinien wyrazić zgodę na jego przegląd u niezależnego mechanika. W sytuacji, gdy sprzedawca jest niechętny, na pewno mamy do czynienia z oszustwem (np. cofniętym licznikiem, powypadkowym, niesprawnym autem).

Zleć ekspertowi Autotesto sprawdzenie samochodu z ogłoszenia przed zakupem - nie ruszając się z domu!


4. I najważniesze… zaufaj specjalistom!


Jako fundacja pomagająca osobom oszukanym przy zakupie używanego samochodu, poznaliśmy wiele historii i sztuczek, które należą do codziennych praktyk nieuczciwych sprzedawców oraz komisów samochodowych.

Choć nie wszystkie komisy, jak i nie wszyscy sprzedawcy chcą nas nabrać, powinniśmy mieć na względzie, że należy uważać i dokładnie sprawdzać samochody przed ich zakupem.

Jednak skuteczne sprawdzenie samochodu jest możliwe tylko przy pomocy wykwalifikowanych specjalistów oraz przy użyciu profesjonalnego sprzętu pomiarowego.

Naszym partnerem w walce z nieuczciwymi sprzedawcami jest Autotesto - Ogólnopolska Sieć Ekspertów Samochodowych.

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)